Close

הביוגרפיה של רמי ברכה

"אחת התובנות שלי היא שהכול מתחיל ונגמר בראש, שהחיים זה מה שאתה עושה מהם"

1961

רמי ברכה נולד

רמי ברכה נולד ב-3 לדצמבר 1961 בתל אביב, שם גדל. רמי היה בנערותו ספורטאי וטניסאי מצטיין, ואף שיחק בליגה הלאומית במסגרת מועדון הטניס של מכבי ת"א.

1980

הגיוס לצה"ל

ברכה התגייס לצה"ל בשנת 1980 ושירת בחטיבת הצנחנים בגדוד 890. כאשר פרצה מלחמת לבנון הראשונה ברכה לחם בגזרה המזרחית כחלק מגדוד צוערי ח״יר בפיקודו של אפי פיין. עם סיום המלחמה הוא סיים קורס קצינים בהצטיינות וחזר ליחידה כמפקד מחלקה בפלוגת אוגוסט 1982.

1983

הפציעה

בשנת 1983, בעת שיחידתו הוצבה באזור עין זחלתה אשר בהרי השוף בלבנון, הוא היה מעורב בפעילות מבצעית בפיקודו של מג"ד 890, בוגי יעלון. במהלך הפעולה, כוח בפיקודו של סג״מ קובי גולדנברג, נקלע לשדה מוקשים פראי וקובי ושני לוחמים נוספים עלו על מוקשים ונפצעו. סרן שרון דבידוביץ וברכה נשלחו ככוח חילוץ ובמהלך הפעולה ברכה עלה על מוקש שהוטמן בתוך טרסה. ברכה איבד את כף ידו הימנית וכף רגלו השמאלית ונפצע קשה ביד שמאל. לאחר תקופת שיקום ארוכה ברכה חזר לשירות צבאי במילואים ביחידה מובחרת, והוא מבצע שירות מילואים פעיל עד היום.

 

על אף פציעתו המשיך לשחק טניס, לקחת חלק בענפי ספורט אתגרי, ביניהם טיולי אופני שטח, סנוברוד ובעיקר קייטסרפינג. ברכה אף כבש את פסגת הר הקילימנג'רו באפריקה.

"בהתחלה אמרתי 'אתרגל אבל לא אסתגל', כי להסתגל זה לוותר על הזהות השלמה שלי. נלחמתי בזה. בשלב מסוים הבנתי שלא רק שהסתגלתי, אלא שגם התחלתי להנות מהאתגר שהתלווה לפציעה.

הבנתי שהיתרון העיקרי שיש לרמי הפצוע על רמי הבריא הוא שהראשון נושף חזק בעורפו במירוץ החיים"

1982. סיום קורס קציני צנחנים. רמי ברכה מקבל את הדרגות מהרמטכל רפאל איתן

1989

סיום לימודי התואר הראשון

סיים את לימודיו האקדמאיים באוניברסיטת ת"א בלימודי משפטים וקיבל את התואר LLB.

1992

החתונה, סיום לימודי ההמשך והעבודה הראשונה

ברכה התחתן עם תמי מלחין, לזוג נולדו 4 ילדים: נדב, כיום לוחם בסיירת צנחנים, לו העניק ברכה את הכומתה בטקס בגבעת התחמושת, התאומים איליי, מיכאלה ורוי). כיום הם מתגוררים במושב בני ציון. 

 

תמי מלחין היא בתו של סוכן "המוסד" צביקה מלחין, אשר במהלך 27 שנות פעילותו במוסד השתתף בפעולות רבות. אחת הפעולות שהשתתף בהן היתה תפיסת אדולף אייכמן. בשנת 2018 יצא סרט קולנוע הוליוודי בשם "מבצע פיינאלה" על פעולה זו. בתפקידו האחרון שימש מלחין כראש אגף המבצעים במוסד.

באותו שנה, רמי סיים את לימודי המשך באוניברסיטת פורדהם בניו-יורק וקיבל את התואר LLM. 

לאחר מכן התחיל לעבוד כעו"ד בפירמה Fried, Frank, Harris, Shriver & Jacobson בוול סטריט בניו-יורק.

1996

סיום לימודי התואר השני

סיים את לימודיו לתואר שני MBA במנהל עסקים באוניברסיטת INSEAD בצרפת . עוד באותה שנה החל לעבוד כשכיר בקרן הון הסיכון פיטנגו.

"אני אוהב אנשים שיודעים מה שהם רוצים ויודעים לבנות את החברה והערך שלה. מי שיודע מה הוא הולך לעשות משתייך לקבוצת האנשים שאני רוצה להיות שותף שלהם"

2000

שותף מנהל בקרן פיטנגו

הפך להיות שותף-מנהל בקרן פיטנגו. רוב ההשקעות שבהן עסק במשך השנים היו בתחומי הליבה של ההיי-טק , תוך התמקדות בהשקעות בשלבים הראשונים בחברות אשר החזון שלהן הוא לייצר שינו משמעותי בתחומים עתידניים.

2011

זכיית "השותף המוערך"

בשנת 2011 ברכה זכה בתואר "השותף המוערך" בסקר השנתי של "גלובס" בקרב יזמי ומנהלי חברות הסטארט-אפ בישראל, לאחר שהיה בחמישיה הראשונה של השותפים המוערכים בשנת 2009 ו-2010.

2014

הקמת סוסא

הקים ביחד עם גוני סאקס וברק פרידור חברת "סוסא", -מתחם היי- טק אשר מטרתו לאפשר חיבור עסקי מדוייק בין חברות בינלאומיות המחפשות חדשנות ישראלית לבין אלפי סטארט אפים ישראלים המחפשים שיתופי פעולה בינלאומיים. לסוסא מרכז בתל אביב ובניו יורק. ברכה גם משמש כיו"ר הדירקטוריון של "סוסא".

2018

רב סרן במי"ל

ב-13 לספטמבר 2018 הוא קיבל דרגת רב סרן בטקס הענקות דרגות ומצטיינים לראש השנה, של אוגדת עוצבת האש וחטיבת הצנחנים.

0
שנת לידה
0
תארים
0
מספר עסקאות בקרן פיטנגו
0 +
אקזיטים מוצלחים

עמוד הביוגרפיה של רמי ברכה יתעדכן בעתיד בנקודות ציון חשובות בחייו.